UMCS na Mistrzostwach Polski Pracowników Szkół Wyższych w Piłce Siatkowej

W dniach 10-12 maja 2024 roku, w obiektach sportowych Politechniki Poznańskiej, odbyły się IX Mistrzostwa Polski Pracowników Szkół Wyższych w Piłce Siatkowej. Drużyna UMCS zajęła 12. miejsce, występując w kategorii Open w składzie (na zdjęciu od lewej do prawej): Kazimierz Trębacz (Wydział Biologii i Biotechnologii), Jan Cytawa (Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki), Paweł Wojtanowicz (Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej), Robert Zubel (Wydział Biologii i Biotechnologii, kapitan zespołu), Adam Głaz (Wydział Filologiczny), Michał Łuszczuk (Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej), Piotr Waśko (Wydział Biologii i Biotechnologii) i Mateusz Pieróg (Wydział Biologii i Biotechnologii). Naszej drużynie towarzyszy na zdjęciu Rektor Politechniki Poznańskiej - prof. Teofil Jesionowski.

Zawody wygrali gospodarze turnieju, drugie miejsce zajął Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, trzecie – poznański UAM. W kategorii wiekowej 50+ (UMCS nie wystawił drużyny) zwyciężył Uniwersytet Łódzki, przed AGH Kraków i UAM.